Blog poświęcony modelarstwu kartonowemu

VI Szczeciński Festiwal Modelartski PAPRYKARZ 2016

Kolejna edycja PAPRYKARZA za nami, modelarze z całej Polski obecni na naszej cyklicznej imprezie modelarskiej wystawili ponad 500 modeli samolotów, czołgów, okrętów oraz wiele innych modeli wykonanych z plastiku, kartonu a także materiałów różnych w tzw. klasie Freestyle. Oprócz tradycyjnej formuły festiwalu, rozegrana została wystawa tematyczna "Afryka i basen morza śródziemnego 1940-45". 
Podobnie jak w przypadku podobnych imprez modelarskich mieliśmy przyjemność gościć producentów akcesorii modelarskich, plastikowych zestawów, wydawców modeli kartonowych z całej Polski i regionu. Dzięki uprzejmności 12 Dywizji Zmechanizowanej mieliśmy okazej podziwiać KTO ROSOMAK flagowy transporter piechoty Polskiej armii. Żołnierze zaprezentowali również etatowe wyposażenie i broń. Zwiedzającym i modelarzom czas umiliła grupa muzyczna RED BLACK SAPPERS, złożona z żołnierzy zawodowych 5 Pułku Inżynieryjnego wykonująca kawałki rockowe. 


Dla najmłodszych uczestników przygotowane zostały warsztaty modelarskie, gdzie każdy z nich mógł spróbować swoich sił w tworzeniu różnorakich brył "modelarskich".Dzięki wsparciu sponsorów mogliśmy podziękować uczestnikom PAPRYKARZA okolicznościowymi nagrodami, medalami i dyplomami. Grupy modelarskie i producenci branży modelarskiej ze swojej strony wyróżnili tych modelarzy, których dziela najbardziej przypadły im do gustu.Paprykarz zawdziecza swój klimat ludziom obecnym na naszym festiwalu, należą im się duże podziekowania za przybycie i obecność. Taka postawa powoduje w grupie SPM jeszcze większą motywacje do działania i pracy nad kolejną edycją która odbędzie się już za rok.


Zapraszam do reportażu zdjęciowego wykonanego przez Michała SPRUDINA zaprzyjaźnionego modelarza z Łodzi.