Blog poświęcony modelarstwu kartonowemu

Miejsce


Od 2010 roku w Szczecinie odbywa się Festiwal Modelarski pod nazwą "PAPRYKARZ", miejscem jego rozgrywania jest mieszczące się w budynku starej zajezdni tramwajowej Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie jedno z najmłodszych w naszym mieście oraz jedno z największych takich placówek w Polsce o profilu technicznym.


Utworzone 1 stycznia 2006 mieści się na jednej z dzielnic w Szczecinie - Niebuszewie we wpisanej do rejestru zabytków zajezdni tramwajowej przy ul. Niemierzyńskiej, w 2010 w budynku przeprowadzono kompleksowe prace renowacyjne finansowane z funduszy Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W muzeum znajduje się liczna kolekcja eksponatów reprezentująca historię szczecińskiej komunikacji miejskiej, tramwajowej i autobusowej np. Nordwaggon Bremen - tramwaj produkowany dla przedwojennego Szczecina. 


Prezentowane są również motocykle przedwojennej firmy Alba, samochody marki Stoewer, oraz powojenne Junaki ze Szczecińskiej Fabryki Motocykli, polskie jednoślady jak skutery Osa, motorowery Komar, Żak i Ryś, motocykle WSK, SHL i Sokoły. W muzeum zgromadzono również prototypy polskich pojazdów: Beskida, Smyka,Wszędołaza, LPT i Iskrę...


...oraz tramwaj Konstal 105Na. Do kabiny wyciętej z prawdziwego wagonu dołożono wizualizację trójwymiarową wyświetlaną na przedniej szybie kabiny, obejmuje ona kawałek rzeczywistego Szczecina.