Blog poświęcony modelarstwu kartonowemu

Nagrody

Podczas każdej edycji festiwalu PAPRYKARZ, każdy z wyróżnionych modelarzy otrzymuję dyplom, medal i nagrodę rzeczową w postaci modelu. Dodatkowo rozgrywane jest Grand Prix za najlepszy model kartonowy który wybierają modelarze zrzeszenie w grupie SPM-u. Do całej grupy nagród dochodzą również wyróżnienia fundowane przez zaproszonych przedstawicieli firm modelarskich oraz grup modelarzy z całej Polscki co łącznię daje sumę kilkudziesięciu nagród!

Od roku 2015 rozgrywana jest dodatkowa formuła festiwalu jaką jest wystawa tematyczna, wystawa tematyczna zawarta jest w 4 imprezach. Wyróżnieni modelarze otrzymują pamiątkowe medale odlewane. Każdy z kawałków stanowi część mapy którą można złożyć, otrzymując wyróżnienia na poszczególnych edyjcach festiwalu. 
Nagrodami dodatkowymi są nagrody rzeczowe w postaci modeli oraz specjalnie wyselekcjonowane obrazy tematyczne.


Aby dodatkowo nadać rangę wystawie tematycznej, każdy z wyróżnionych modelarzy otrzymuje specjalnie  przygotowane na tą okazję dyplomy.W tym roku dzięki uprzejmości Jerzego Cholewy z Poznania, każdy z uczestników wystawy otrzyma okazjonalne zawieszki i magnesy.Wszystkie przedstawione grafiki dotyczą edycji 2016, obecnie trwają prace nad edycją 2017. Szczegóły wkrótce.